Sklizeň kukuřice v podání mlátičky New Holland!

Kukuřice na zrno - podzim 2016

V rámci služeb, které naše společnost zemědělcům nabízí je i sklizeň kukuřice na zrno. Sklízecí mlátičku New Holland CX8080 SL osazenou osmiřádkovým kukuřičným adaptérem BISO CornPower jste mohli zhlédnout například na polích nedaleko Tišnova na Brněnsku.

Kukuřičné adaptéry BISO CornPower jsou vyráběny v 5, 6 a 8 řádkovém provedení s roztečí řádků 70 cm. Každá sekce je poháněna centrálním hřídelem s přetěžovací spojkou. Pokud by došlo k vniknutí cizího předměntu mezi řetězy spojka proklouzne, a tím se zamezí zničení pohonu jednotlivé sekce. Ve standardu je dodávaný drtič stonků umístěný pod vtahovacími řetězy a válci. Z kabiny pak může řidič během práce měnit mezeru mezi ulamovacími deskami, aby nedošlo ke zbytečným ztrátám propadáváním palic kukuřice.

Mimo sklizně kukukuřice probíhala v jednom podniku i sklizeň slunečnice s upraveným kukuřičným adaptérem. Jeho úprava spočívala v demontáži jednoho odlamovacího válce, vtahovacího řetězu a montáži rotačního nože s protiostřím. Díky této úpravě je možné sklízet slunečnici obdobně jako se slunečnicovým adaptérem.

Za BISO Schrattenecker
Jiří Jun

Video 

 

<< zpět

 

Kontakt

BISO

Registrace newsletteru

Registraci newsletteru budete dostávat pravidelně novinky na váš email.

BISO Schrattenecker, odštěpný závod

středisko Tišnov
Za mlýnem 1898
CZ - 666 01 Tišnov,
Czech Republic

Štursa Václav ml.

Produktový specialista

Mobil: +420 606 183 360
Email: vaclav.stursa@biso.eu