BISO Original - "made in Austria"

Rakouská kvalita

BISO Original - "made in Austria"
autor: Václav Štursa ml. publikováno: 16.5.2015

Společnost BISO Schrattenecker je u nás známa především díky vario lištám CropRanger VX nebo řepkovým předválům s označením Integral CX100. V široké nabídce produktů však najdeme i slunečnicové a kukuřičné adaptéry, drtiče či transportní vozíky. Samostatnou kapitolou jsou pak žací adaptéry s označením BISO Ultralight 800 vybavení posuvným dnem žacího stolu v rozmezí 800 mm, integrovaými řepkovými děliči s pracovním záběrem až 14,2m.

Univerzální nasazení
Celá řada zemědělců hledá při nákupu sklízecí mlátičky odpověď na otázku, jakou vybrat žací lištu, aby vyhovovala univerzálnímu nasazení a přitom nevyžadovala velké přestavby pro slizeň jednotlivých plodin - zejména  řepky olejné. Řešením může být žací adaptér BISO CROP RANGER VX, který je vyráběn v pracovních záběřech od 3 do 9 metrů. Když byla první verze žacího stolu BISO s posuvným dnem představena v roce 2001 na výstavě Agritechnica, obdržela zlatou medaili za technické řešení. Na jeho vývoji a zlepšování se neutále pracuje.

Jako odpověd na součastné požadavky zemědělců byla představena nová verze CROP RANGER VX s označením Trendline Light. Tato žací lišta je standartně osazena hydraulicky posuvným dnem žacího stolu o 70cm vpřed oproti základní pozici, ocelovým vkládacím šnekem s vnějším průměrem 610 mm. Integrovanými řepkovými děliči s elektrickým pohonem, mechanickým nastavením sklonu prstů přihaněče a mechanickým nastavením sklonu žací lišty v podélném směru. Pro sklizeň řepky tak stačí pouze vysunout žací stůl, "vycvaknout" obilné děliče, přemístit integrované řepkové děliče do pracovní polohy, sundat z nich kryty a za 5 minut můžeme pracovat.

Oproti předchozím vezím žacích lišt CROP RANGER VX se model Trendline Light liší přepracovanou konstrukcí přihaněče, novými spodními kryty žacího dna z otěruvzdorného plastu a konstrukčními změnami v rámu lišty, což vedlo ke snížení celkové hmotnosti. Nově tak lze vario lištou BISO vybavit i měnší sklízecí mlátičky - žací adaptér je nejen lehčí, ale vyrábí se již od 3 m provedení (dříve byl k dostaní nejmenší model s pracovním záběrem 5,5m). 

Nejvyšším stupněm výbavy žacích lišt BISO CROP RANGER VX je model s označením Highline. Ve standartní výbavě je vybaven nerezovým vkládavím šnekem s vnějším průměrem 610 mm, integrovanými bočními řepkovými děliči s hydraulickým pohonem, elektronickým nastavením sklonu prstů přihaněče a hydraulickým naklápěním žací lišty v podélném směru.

Bezeztrátová sklizeň řepky olejné
Pokud vlastníte klasiický žací stůl a potřebujete sklízet řepku olejnou, je pro vás vhodným řešením řepkový předvál BISO integral VX100. Jeho robustní, samonosný sendvičová konstrukce přináší dlouhou žiotnost a stupňovité dno s dělkou 100 cm, které zajistí minimální ztráty při sklizni. BISO Integral 100  je nabízen v pracovních záběrech od 3,1 až 9,5m pro všechny značky sklízecích mlátiček na našem trhu.